Kroky po užití homeopatického léku
1. Čemu se vyhnout po užití homeopatických léků
Káva, kofein
Hlavním a nejdůležitějším omezením při homeopatické léčbě je KOFEIN a všechny nápoje, které jej obsahují – tedy káva, coca cola, energetické nápoje. Káva je homeopatii největším nepřítelem, protože je jejím antidotem, tedy po užití kávy lék většinou nezabere, nebo už nefunguje.
Hodněkrát v praxi jsem viděla, že měl pacient na lék velmi dobrou reakci a ve všech ohledech se začal zlepšovat, a najednou se se postupně začaly symptomy nemoci vracet. Nakonec pacient přiznal, že začal pít kávu. V takovém případě je nutno znovu prokonzultovat celý případ a v podstatě začít od začátku.
Věřím, že toto omezení je pro všechny „kafíčkáře“ velkou výzvou a je hodně lidí, kteří si život bez kofeinu nemohou představit. Na trhu je ale v současné době velmi široký sortiment náhražek kávy, které mohou dobře posloužit v době homeopatického léčení – např. bezkofeinová káva, ječmenová káva, čekanková káva apod.
Konopí a přípavky z něj vyrobené
O marihuaně je v poslední době hodně slyšet v souvislosti s jejími léčebnými účinky. Kvůli jejímu silnému efektu na psychiku člověka, se nedoporučuje užívat konopné výtažky, konopné masti, CBD kapky současně s homeopatickou léčbou. Po užití konopí dochází k antidotaci, tedy potlačení léčebného efektu homeopatik.
Jiné drogy
Všechny drogy ovlivňující psychický stav člověka mohou také zapříčinit antidotaci homeopatické léčby.
Stresové situace
Dlouhodobé působení stresu může v lidském těle způsobit různé patologické změny a jiná onemocnění. Samozřejmě jsou druhy stresu, se kterými se setkáváme denně, a se kterými je organismus schopen se vyrovnat. Tyto denní stresy nejsou pro zdravý organismus nijak nebezpečné a zdravý jedinec je zvláda bez větších potíží.
Velký stres a jiná životní traumata mohou potlačit účinek homeopatické léčby a přes dlouhodobé zlepšení po homeopatické léčbě, může dojít ke znovuobjevení se starých symptomů, které byly již pomocí homeopatie vyléčeny.
2. Jak postupovat při akutních onemocněních
Pokud se během homeopatické léčby chronických onemocnění objeví akutní nemoc, je dobré kontaktovat vašeho homeopata a domluvit se na dalším postupu.
- V případě, že nemoc není závažná, není přítomna až tak vysoká teplota, je dobré nechat nemoc samovolně proběhnout. Zde se doporučuje vyhýbat se lékům na bolest a proti horečce.
Zde je několik obecných rad při léčbě chřipkových stavů,
-
-
Odpočinek: Jedním z nejlepších způsobů, jak zvládnout chřipku, je odpočinek. Dejte tělu dostatek času na odpočinek a zotavení.
-
Dostatek tekutin: Pití vody, bylinných čajů a polévek pomáhá s hydratací a odplavení toxinů z těla. Teplé čaje s medem a citronem mohou pomoci uklidnit bolavé hrdlo.
-
Inhalace: Inhalace páry s přidáním esenciálních olejů, jako je eukalyptusový olej, může pomoci otevřít dýchací cesty a usnadnit dýchání.
-
Sůl pro vyplachování nosu: Vyplachování nosu teplou slanou vodou může pomoci odstranit hlen a ulevit ucpanému nosu.
-
Med a zázvor: Med a zázvor jsou známy svými protizánětlivými a antibakteriálními vlastnostmi. Přidání medu a zázvoru do teplého čaje může pomoci zmírnit příznaky chřipky.
-
Zinek: Studie ukázaly, že zinek může zkrátit dobu trvání a závažnost příznaků chřipky. Tablety nebo sirupy se zinkem jsou k dispozici bez lékařského předpisu.
-
Probiotika: Probiotické doplňky mohou posílit imunitní systém a pomoci bojovat proti infekcím, včetně chřipky.
-
Vitamín C: Vitamín C je známý svými antioxidačními vlastnostmi. Konzumace potravin bohatých na vitamín C nebo doplňků vitamínu C může posílit imunitní systém.
-
Kloktání slané vody: Kloktání teplé slané vody může pomoci uklidnit bolavé hrdlo.
-
Zdravá strava: Konzumace zdravé, vyvážené stravy bohaté na vitamíny, minerály a antioxidanty může podpořit váš imunitní systém během nemoci.
-
I přes tyto rady je důležité si uvědomit, že každý organismus reaguje jinak. Pokud se váš stav zhorší nebo pokud máte vážné příznaky, vždy se poraďte s lékařem.
2. Pokud homeopat posoudí situaci jako vážnější, je vhodné podat homeopatický lék na základě současných symptomů.
3. U velmi vážných stavů je samozřejmě třeba okamžitě jednat a léčit nemoc klasickou medicínou podáním antibiotik a jiných konvenčních léků.
3. Homeopatie a současné užívání léků na chronická onemocnění
Homeopatická léčba je možná i za současného užití klasických léků na různá chronická onemocnění.
Pacient v žádném případě nesmí sám vysadit léky, aniž by o tom informoval svého lékaře. Samovolné vysazení léků na vysoký tlak, antidepresiv, nebo kortikosteroidů je velmi riskantní a nebezpečné.
Pokud pacient užívá jakékoliv léky, homeopat mu přizpůsobí dávkování homeopatického léku, tak aby léčba byla účinná a měla dlouhodobý efekt.
Po úspěšné homeopatické léčbě, např. v případě snížení krevního tlaku, je možné prokonzultovat úpravu dávkování léků na vysoký tlak s vaším lékařem.
4. Buďte trpěliví
Homeopatická léčba může vyžadovat delší dobu než dojde k úplnému uzdravení či odstranění hlavního problému. Neočekávejte okamžité výsledky, zejména u chronických nebo dlouhodobých problémů. Vyčkejte určitou dobu, než bude možno zhodnotit účinnost léčby.
5. Hlášení zdravotních změn
Vašemu homeopatovi pravidelně hlaste změny ve vašem zdravotním stavu. Tímto pomůžete upravit léčbu podle vašich aktuálních potřeb.