Vysoký tlak (žena, 63 let)

Případ:

Žena, která již od svých 40 let trpěla na vysoký tlak, který byl kompenzován antihypertenzivy (léky proti vysokému tlaku). Tlak i přes užívání léků mívala vysoký až 160/95. (Za normální tlak se považují hodnoty 100-140/ 60-90 mm Hg, za vysoký krevní tlak pak hodnoty nad 140/90 mm Hg, nízký tlak pod 100/60 mm Hg). Současně se u ní vyskytoval tinnitus tj pískání v uších. V noci se pravidelně co 1,5 hodiny budila na záchod cca 5x za noc, což pro ni bylo velmi vyčerpávající a obtěžující. Další symptom byla bolest a mírná ztuhlost v pravé noze. Žena byla vždy odpoledne unavená a musela si jít lehnout.

Indikovaný lék:

Indikován byl lék Ferrum metalicum 30C opakované podání do zhoršení, jelikož stále užívala antihypertenziva. Homeopatie je účinná i v případě, že člověk užívá současně klasická léčiva, v těchto případech je zapotřebí upravit dávkování léku na opakované. V žádném případě se léky na vysoký tlak nesmí vysazovat bez konzultace s vaším lékařem!

Reakce po léku:

Po podání léku u ní došlo ke zhoršení, které se projevovalo podobně jako akutní nemoc – objevila se bolest svalů, zvýšená teplota, bolest hlavy a obrovské vyčerpání, které trvalo přibližně 3 dny. Po tomto zhoršení se jí začalo výrazně ulevovat, začala cítít příliv energie. Postupně během 3 týdnů se začal upravovat krevní tlak, nyní je tlak normální s ideálními hodnotami 120/80, někdy je tlak i nižší okolo 110/60. Doporučení je nyní zajít k lékaři a poradit se o možném snížení dávky antihypertenziv. Pískání v uších se velmi zmírnilo, skoro ho nyní nevnímá. V noci se budí už asi jen 1-2x. 

Výsledky měření tlaku před homeopatickým lékem a po podání homeopatického léku

Závěr

Homeopatický lék byl podán 3.5.2023. Z výsledků měření tlaku vyplývá, že se tlak začal po homeopatickém léku upravovat okolo 3-4 týdne po podání léku. Před podáním homeopatického léku byly naměřeny hodnoty až 160/100 mm Hg, v průměru 140/95 mm Hg. V současnosti (září 2023) jsou hodnoty tlaku u této ženy stále normální až nižší okolo 120/80 mm Hg.

Napsat komentář